LÉTO 2016 OBSAZENO - POSLEDNÍ VOLNÝ VÍKEND V ZÁŘÍ

 
Chalupa se nachází přímo na vinařské stezce „Krajem André“ v klidné vinařské vesničce Starovičky, která sousedí s  vinařskými centry Jižní Moravy a to městy Hustopeče a Velké Pavlovice.
Není odtud daleko ani k vodní nádrži Nové Mlýny, na Pavlovské vrchy a do Lednicko-valtického areálu.

Vinařská stezka Krajem André vede malebným krajem po cestách vybízejících k rozhlédnutí do kraje či zastavení na deci jiskrného moku.

Nese jméno odrůdy, která vznikla ve Velkých Pavlovicích křížením Frankovky a Svatovavřineckého a šlechtitel ing. Horák jí dal jméno po francouzském přírodovědci Christianu C. André. Extraktivní víno s intenzivní barvou je jednou z nejrozšířenějších odrůd ve viničních tratích měst a obcí, kterými stezka prochází.


Samotná vinařská obec Starovičky je součástí Velkopavlovické vinařské oblasti, kdy větší část katastru tvoří Hustopečská pahorkatina s rozlehlými vinicemi a meruňkovými sady.
Celou oblast si lze dobře prohlédnout z nově postavené vyhlídkové rozhledny nad obcí. Starovičky jsou známy také díky velké tankové bitvě, která se udála 16. Dubna 1945 nedaleko obce, kdy tuto tankovou bitvu připomíná památník s tankem T-34.

V obci se nachází dvě restaurace, pivnice, dvě samoobsluhy, velké travnaté fotbalové hřiště, multifunkční hřiště na tenis, volejbal, basketbal, dále hřiště na malou kopanou a nově zbudované dětské hřiště. Pro relaxaci je zde možnost rybolovu v místním rybníčku zv. Luža

Veřejné koupaliště se nachází v Hustopečích (3km), Horních Bojanovicích (3km) a Němčičkách (6km). NOVÝ Aqualand Moravia v Pasohlávkách (25km), NOVÝ WIKYLAND v Modřicích (28km). Možnost rybolovu a koupání je na Novomlýnské přehradě (4km) a rybnících v okolních obcích (Hustopeče, Velké Pavlovice, Zaječí, Starovičky, Přítluky, Nové Mlýny).