CHALUPA "Na Vinařské Stezce"

 
Chalupa se nachází přímo na vinařské stezce "Krajem André" v klidné vinařské vesničce Starovičky, která sousedí s vinařskými centry Jižní Moravy a to městy Hustopeče a Velké Pavlovice. Poblíž se nachází také vinařské vesničky Zaječí, Popice, Strachotín, Němčičky, Rakvice, Vrbice a další.
Není odtud daleko ani k vodní nádrři Nové Mlýny, na Pálavu a do Lednicko-Valtického areálu.

Vinařská stezka Krajem André vede malebným krajem po cestách vybízejících k rozhlédnutí do kraje či zastavení na deci jiskrného moku.

Nese jméno odrůdy, která vznikla ve Velkých Pavlovicích křížením Frankovky a Svatovavřineckého a šlechtitel ing. Horák jí dal jméno po francouzském přírodovědci Christianu C. André. Extraktivní víno s intenzivní barvou je jednou z nejrozšířenějších odrůd ve viničních tratích měst a obcí, kterými stezka prochází.


Samotná vinařská obec Starovičky je součástí Velkopavlovické vinařské oblasti, kdy větší část katastru tvoří rozlehlé vinice a meruňkové sady.
Celou oblast si lze dobře prohlédnout z vyhlídkové rozhledny nad obcí.

V obci se nachází dvě restaurace, pivnice, dvě samoobsluhy, velké travnaté fotbalové hřiště, multifunkční hřiště na tenis, volejbal, basketbal, dále hřiště na malou kopanou a nově zbudované dětské hřiště. Pro relaxaci je zde možnost rybolovu v místním rybníčku zv. Luža.

Veřejné koupaliště se nachází v Hustopečích (3km), Horních Bojanovicích (3km) a Němčičkách (6km). Nový Aqualand Moravia v Pasohlávkách (25km), WIKYLAND pro děti v Modřicích (28km). Možnost rybolovu a koupání je na Novomlýnské přehradě (4km) a rybnících v okolních obcích (Hustopeče, Velké Pavlovice, Zaječí, Starovičky, Přítluky, Nové Mlýny).